Kitaplarımız

CARPE DIEM

CARPE DIEM

Aşkım Kapışmak’tan ‘Secretçı’ları kızdıracak kitap: Carpe Diem

Kişisel Gelişim Best Seller’ları yazarı Aşkım Kapışmak, Türkiye’de de çok sayıda takipçi bulan “Secret”, “evrenden isteyin gelsin” felsefesinin insanları zarara uğrattığını dile getirerek, “İnsanlar dün ve gelecek arasında endişe ve korkular üretiyor. Ancak kişi, şimdiki zamanı unuttu. An’ın farkına varmadan, ne mutluluk ne de gelişim mümkün. Son kitabım Carpe Diem’de anda kalkmayı başararak mutlu ve başarılı olmanın yollarını anlattım. Üstelik örneklerle ve yaşanmış hikayelerle “dedi. Aşkım Kapışmak’ın son kitabı Carpe Diem, İnkılap Kitapevi’nden çıktı

Kişisel gelişim best sellerları yazarı Aşkım Kapışmak, son kitabı Carpe Diem’de anda kalmanın ve mutluluğu yakalamanın formüllerini açıklıyor. Anda kalmak ve farkındalık kavramlarının öneminin yeterince anlaşılmadığını dile getiren Kapışmak, sivri dili ve muzip üslubuyla bu kez de kişisel gelişim trendi haline gelen Secret felsefesinin takipçilerini kızdıracak.

Kapışmak, “İnsanlara Nişantaşı ve Etiler’de 2000 Dolar gibi cazip (!) fiyatlarla evrene mesaj göndermeyi öğretiyorlar. ‘Pozitif bak, dileklerin gerçek olsun’ gibi yaklaşımlar insanlarda bir süre sonra karamsarlığa hatta depresyona neden oluyor. Kimse kalkıp Mevlana’nın bize öğrettiği, binlerce yıldır bu topraklarda olan bilgileri yeni bir aydınlanma formülü gibi açıklamasın” diyor.

Mutluluğun formülü: Anda kalmak

Son kitabı Carpe Diem’de anda kalmanın yarattığı mutluluk ve farkındalığın formülünü veren Kapışmak, “An’da kalabilmek mutluluğa giden yolun başlangıcı. İnsanlar işten güçten, kişisel meselelerden içinde bulundukları an’ın farkına bile varamıyorlar. Halbuki o farkındalık olmadan ne elimizdekilerin kıymetini bilebilir, ne de hayatımızdan çıkarmak istediklerimizin farkına varabiliriz. An’ın farkına varmadan geleceği kurgulamak gerçekçi bir yaklaşım değildir.

Hisset, keşfet, farkına var

Secret, Kuantum gibi kişisel gelişim öğretilerinde insanların iyi niyetlerinin suistimal edildiğini dile getiren Kapışmak, “Bu tip yaklaşımlarda insanlar pasif hale getiriliyor. ‘Otur, iste, olsun’ yaklaşımı bir iki süslü kelimeyle ifade ediliyor. Bir bakıma, dua etmenin adını, evrene mesaj göndermek, Allah’ın adını Evren haline getirdiler” diye konuşuyor.

Farkındalığını yükselt ve başar!!!

Şükretmenin de önemine değinen Kapışmak, fakat yapmanız gereken şey önce farkındalığınızı geliştirmek. Neye şükredeceğinizi biliyor olmalısınız. Farkındalık geliştirmek, başarı ve mutluluk için en önemli etkenlerden biri” diyor.

Korkak çocuklar, kaygılı ebeveynler

Eğitim ve danışmanlık çalışmaları sırasında insanların acılarını geçmişte, kaygılarını ise gelecekte üretip şimdiki andan uzaklaşmaya başladıklarını dile getiren Kapışmak, “Evet geçmiş var ve geçmişte yaşadıklarımızı bilinçaltında depolayıp, bilinçli yanlarımıza maskeler üretiyoruz. Kişilerin geçmiş algıları ile çalıştıkça şimdiki zamanın tadına vardıklarını gördüm. Oysa ki insanın gerçek kimliği anda yani şimdiki zamanda çıkar… Türkiye’de korkak çocukların kaygılı ebeveynler ile iç içeyiz. İletişim koptu. Herkes kendi ile iletişim kuruyor.” diyor.

Anda kalmanın sırrı bu kitapta

Pozitif düşünmek değil, pozitif yaşamanın gerekliliğinin altını çizen Kapışmak, “Pozitif yaşamak ve an da kalmak için sınırlarını bilen, asıl gücü olan Allah ile kumar oynamayı bıraktığı gün an'ı yaşayabiliyor. Yoksa neden olmadı ve ne olacak diye kaderi aşırı sorguluyor. Carpe Diem’de anın nasıl yaşanacağının sırlarını okurlarımla paylaştım. Çünkü mutluluğun yolu farkındalıktan geçiyor” diye konuşuyor.

Carpe Diem İnkılap Kitapevi’nden çıktı.

Anı yaşa esir olma

İnsan kaybolur öncesiyle sonrası arasında. Bir tarafa anıları bir tarafa hayalleri doldurur, çoğalınca her ikisi mutlu olacakmış gibi.
Ama sadece kaybolur.
İnsan yer arar kendine. Dününü de bugününü de satın almak ister zamanlardan. Gider gelir sürekli geçmişten geleceğe.
Ama sadece yer kiralar. Sahibi değildir düşündüklerinin.
Ya bitmiştir ya da olmamıştır daha.

İnsan en çok an’dadır, onu da an’lamaz.

Bırakın geçmişi ve geleceği, Carpe Diem ile gerçeğin şimdide, an’da olduğunu keşfedin… An’dan uzaklaşıp geçmişe ve geleceğe esir olmaktan kurtulun…

Aşkım Kapışmak danışmanlık seanslarında kullandığı etkili yöntemleri sizlerle paylaşmakla kalmıyor, zamanı etkin kullanmanın yollarını da anlatıyor.
 

 

 

 Satın almak içn tıklayınz